Zmieniliśmy nazwę marki E-grit na Blast Grit, aby zapoznać się z aktualną ofertą przejdź na: www.BlastGrit.pl

logo dark - Granulat Szklany do Czyszczenia Powierzchni - Szkiełkowanie

 • Frakcje Duże
 • Frakcje Małe

egrit extra 03 1 - Granulat Szklany do Czyszczenia Powierzchni - Szkiełkowanie

 • usuwają większe i cięższe zanieczyszczenia z powierzchni
 • powodują mniej uderzeń powierzchni na kg
 • poziom uderzania jest intensywniejszy
 • nie docierają do bardzo małych powierzchni
 • przy takiej samej intensywności obróbki efekt wykończenia jest bardziej błyszczący (perlisty)

egrit male frakcje - Granulat Szklany do Czyszczenia Powierzchni - Szkiełkowanie

 • usuwają małe i lekkie zanieczyszczenia z powierzchni
 • powodują więcej uderzeń powierzchni na kg
 • poziom uderzania jest mniej intensywny
 • docierają do małych powierzchni
 • przy tej samej intensywności obróbki efekt wykończenia jest bardziej matowy

Główne zastosowania ścierniwa ekologicznego E-grit

Obróbka Stali

Obróbka stali nierdzewnych, szlachetnych oraz stopów metali lekkich, łatwo ulegających zanieczyszczeniu żelazem.

Przygotowanie Powierzchni

Przygotowywanie powierzchni do dalszej obróbki antykorozyjnej, zastępując działania chemiczne.

Matowanie

Matowanie stali szlachetnej, chromowej, szkła technicznego i gospodarczego.

Obróbka strumieniowa

Upiększająca bądź oczyszczająca materiałów jak: metale lekkie, tworzywa sztuczne, plastiki, drewno, szkło, cegła, beton.

Dekoracje

Wykorzystywany w procesie produkcji choinek sztucznych i ozdób choinkowych oraz wierzchniej warstwy deskorolek.

Oczyszczanie Karoserii

Oczyszczanie skorodowanych elementów karoserii samochodowych.

Konstrukcje Stalowe

Oczyszczanie konstrukcji stalowych.

Czyszczenie Graffiti

Usuwanie graffiti z powierzchni betonowych i tynków (bardzo dobre efekty).

Renowacja Fasad

Renowacja fasad na budynkach drewnianych, murowanych (również klinkierowych).

Porcelana

Matowanie dekoracyjne powierzchni porcelany (wysoka powtarzalność uzyskiwanych efektów).

Wyroby Precyzyjne

Oczyszczanie wyrobów precyzyjnych, miękkich i kruchych.

Zdobienie Szkła

Matowanie szkła (wysoka powtarzalność uzyskiwanych efektów).

Narzędzia Ścierne

W produkcji narzędzi ściernych.

Ceramika

W produkcji ceramiki szlachetnej i elektrotechnicznej.

Renowacje Statków

Renowacja kadłubów statków, przygotowywanie powierzchni do malowania.

Protetyka

Obróbka odlewów, obróbka narzędzi lekarskich.

Uwaga – czyszczenie powierzchni granulatem szklanym E-grit winno być poprzedzone fazą testową, w której dopasowana zostanie frakcja produktu, gdyż bardzo wiele czynników zewnętrznych może mieć wpływ na efekt końcowy procesu czyszczenia (wilgoć, zatłuszczenie powierzchni, ciśnienie sprężonego powietrza).

Granulat szklany E-grit – najlepszy do czyszczenia powierzchni

E-grit to nowoczesne, ekologiczne ścierniwo wytwarzane w procesie kruszenia specjalnie przygotowanego szkła. Wyjątkowe właściwości pozwalają na zastosowanie w bardzo wielu specjalistycznych pracach obejmujących czyszczenie, usuwanie osadów oraz matowienie np. stali nierdzewnej bądź szkła, sprawiając, że z powodzeniem może być używane jako alternatywa do piaskowania.

Nasz produkt zawdzięcza szerokie możliwości wykorzystania dzięki swojej czystości oraz brakowi iskrzenia podczas obróbki powierzchni metalowych. Ponadto granulat szklany E-grit wykazuje się rewelacyjną skutecznością oraz brakiem negatywnego wpływu na środowisko co sprawia, że może być stosowany także na przestrzeniach otwartych. To unikalny i precyzyjny produkt do szczególnych zastosowań, umożliwiający m.in. czyszczenie aluminium i stali.

Piaskowanie szkłem – szkiełkowanie E-gritem

E-grit, granulat do szkiełkowania o unikalnych walorach, znajduje zastosowanie m.in. w procesach medycznych takich jak przygotowanie odlewów narzędzi lekarskich czy jako materiał do oczyszczania protez dentystycznych. Czyszczenie granulatem szklanym jest wykorzystywane także wielu innych, prostszych pracach jak matowienie powierzchni pod malowanie czy satynowanie konstrukcji w celu usunięcia przebarwień spawalniczych.

Matowienie szkła ma na celu nadanie mu walorów dekoracyjnych a wykorzystanie naszego granulatu szklanego pozwala uzyskiwać świetne, powtarzalne efekty przy zdobieniu szkła. Szkło poddane matowieniu może być dalej zdobione np. poprzez malowanie czy natrysk. Wykorzystanie granulatu E-grit pozwala uzyskać pożądaną chropowatość poprzez tworzenie na jego powierzchni mikrowgłębień.

Nasz produkt ze specjalnie kruszonego szkła doskonale nadaje się również do matowienia stali nierdzewnej. Z uwagi na wysoką popularność stali nierdzewnej granulat E-grit wykorzystywany jest w farmacji, branży spożywczej czy branży motoryzacyjnej. Nowoczesne technologie pozwalają na matowienie stali nierdzewnej nawet w trudno dostępnych miejscach.  Matowienie stali nierdzewnej jest również techniką zdobienia stosowaną np. w jubilerstwie.

Czyszczenie konstrukcji stalowych i produkcja narzędzi ściernych

Granulat szklany E-grit umożliwia uniknięcie zanieczyszczeń oraz wtrąceń obcych cząsteczek w oczyszczaniu odlewów w przemyśle metalowym, co wpływa na poprawienie jakości wyrobów. Zaletą korzystania z metody szkiełkowania za pomocą ścierniwa szklanego E-grit jest też bardzo wysoka powtarzalność uzyskiwanych efektów. Dzięki swojej efektywności został on doceniony m.in. przez firmy zajmujące się przygotowaniem powierzchni stali kwasoodpornych, aluminium, metali nieżelaznych, a także szkła, porcelany czy tworzyw sztucznych.

Warto w tym miejscu również wspomnieć o narzędziach ściernych służących do precyzyjnej obróbki i kształtowania różnych materiałów. W trakcie produkcji dostępnych na rynku narzędzi ściernych wykorzystuje się właśnie szklane granulaty E-grit. Nasze ścierniwo o charakterystycznych właściwościach doskonale spełnia swoją rolę a wyprodukowane z ich użyciem narzędzia ścierne są wydajne, dokładne i trwałe.

E-grit – najlepsze ścierniwo szklane do metalu

Być może zastanawiają się Państwo, czy warto wykorzystać nasz granulat szklany do piaskowania? Ekologiczne ścierniwo E-grit ze względu na swoją obojętność chemiczną jest szczególnie zalecane w procesie obróbki stali szlachetnych oraz stopów metali lekkich, nie posiada bowiem wtrąceń metalicznych. Dzięki tym cechom nie występuje konieczność stosowania środków chemicznych w procesach oczyszczania. Ponadto ścierniwo szklane wywołuje powierzchniowe naprężenia ściskające, co opóźnia powstawanie korozji naprężeniowej i pęknięć.

Ścierniwo szklane E-grit wykazuje wysoką skuteczność i czystość w usuwaniu korozji (rdzy), dzięki czemu jest najlepszym produktem do zastosowania podczas renowacji zabytkowych pojazdów.

Niskie frakcje mają swoje zastosowanie tam, gdzie pożądane jest mniej agresywne chropowacenie powierzchni, a celem nadrzędnym jest uzyskanie efektu wyczyszczenia detali bez uszkodzenia ich struktury. Dlatego też granulat szklany E-grit stosowany jest często do matowienia, satynowania lub wygładzania. Własności granulatu szklanego powodują, że podczas obróbki zachowane są ściśle określone tolerancje, a dzięki małemu ciężarowi właściwemu mogą być jej poddane także wyroby precyzyjne (cienkie, kruche).

Warto pamiętać jednak, że czyszczenie konstrukcji stalowych oraz innych powierzchni ścierniwem szklanym E-grit winno być poprzedzone fazą testową, w której dopasowana zostanie frakcja produktu, gdyż wiele czynników zewnętrznych może mieć wpływ na efekt końcowy procesu czyszczenia (wilgoć, zatłuszczenie powierzchni, ciśnienie sprężonego powietrza).

Właściwości granulatu szklanego E-grit

E-grit to cenione ścierniwo ze względu na swoją chemiczną obojętność, precyzyjność, czystość a także bardzo niewielki stopień ścierania erozyjnego powierzchni obrabianej. Dlatego też granulat szklany E-grit znalazł wielu nabywców wśród zakładów prowadzących bardzo specjalistyczną i precyzyjną obróbkę dla przemysłu lotniczego i motoryzacyjnego. Ponadto znajduje on również uznanie wśród osób zajmujących się pracą artystyczną (rzeźbą, ceramiką, porcelaną, obróbką szkła itd.)

Granulat szklany E-grit w aspekcie ochrony zdrowia jest pozbawiony szkodliwego dla zdrowia ołowiu, który wchłania się przez drogi oddechowe (pary i pyły) i wiąże się z niektórymi enzymami powodując uszkodzenie krwinek czerwonych oraz ośrodkowego układu nerwowego. Nie występuje również zagrożenie krzemicą, a ilości lotnego krzemu są o wiele niższe w odniesieniu do tradycyjnego piaskowania.

E-grit to ekologiczne, niemetalowe ścierniwo ostrokrawędziowe wytwarzane w wyniku kruszenia specjalnie przygotowanego szkła, a jego trwałość pozwala na kilkukrotne użycie. Liczne zalety naszego granulatu szklanego sprawiają, że jest to niezwykle wszechstronny i skuteczny produkt, który z powodzeniem może zastąpić tradycyjne ścierniwa w procesie piaskowania.

 

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!