• Frakcje Duże
 • Frakcje Małe

Granulat Szklany do Czyszczenia Powierzchni

 • Usuwają większe i cięższe zanieczyszczenia z powierzchni
 • Powodują mniej uderzeń powierzchni na kg
 • Poziom uderzania jest intensywniejszy
 • Nie docierają do bardzo małych powierzchni
 • Przy takiej samej intensywności obróbki efekt wykończenia jest bardziej błyszczący (perlisty)

Granulat Szklany do Czyszczenia Powierzchni

 • Usuwają małe i lekkie zanieczyszczenia z powierzchni
 • Powodują więcej uderzeń powierzchni na kg
 • Poziom uderzania jest mniej intensywny
 • Docierają do małych powierzchni
 • Przy tej samej intensywności obróbki efekt wykończenia jest bardziej matowy

Główne zastosowania ścierniwa E-grit

Obróbka Stali

Obróbka stali nierdzewnych, szlachetnych oraz stopów metali lekkich, łatwo ulegających zanieczyszczeniu żelazem.

Przygotowanie Powierzchni

Przygotowywanie powierzchni do dalszej obróbki antykorozyjnej, zastępując działania chemiczne.

Matowanie

Matowanie stali szlachetnej, chromowej, szkła technicznego i gospodarczego.

Obróbka strumieniowa

Upiększająca bądź oczyszczająca materiałów jak: metale lekkie, tworzywa sztuczne, plastiki, drewno, szkło, cegła, beton.

Dekoracje

Wykorzystywany w procesie produkcji choinek sztucznych i ozdób choinkowych.

Oczyszczanie Karoserii

Oczyszczanie skorodowanych elementów karoserii samochodowych.

Konstrukcje Stalowe

Oczyszczanie konstrukcji stalowych.

Czyszczenie Graffiti

Usuwanie graffiti z powierzchni betonowych i tynków (bardzo dobre efekty).

Renowacja Fasad

Renowacja fasad na budynkach, murach (również klinkierowych) i innych obiektach.

Porcelana

Matowanie dekoracyjne powierzchni porcelany (wysoka powtarzalność uzyskiwanych efektów).

Wyroby Precyzyjne

Oczyszczanie wyrobów precyzyjnych, miękkich i kruchych.

Zdobienie Szkła

Matowanie szkła (wysoka powtarzalność uzyskiwanych efektów).

Narzędzia Ścierne

W produkcji narzędzi ściernych.

Ceramika

W produkcji ceramiki szlachetnej i elektrotechnicznej.

Renowacje Statków

Renowacja kadłubów statków, przygotowywanie powierzchni do malowania.

Protetyka

Obróbka odlewów, obróbka narzędzi lekarskich.

Czyszczenie powierzchni E-grit winno być poprzedzone fazą testową, w której dopasowana zostanie frakcja produktu, gdyż bardzo wiele czynników zewnętrznych może mieć wpływ na efekt końcowy procesu czyszczenia (wilgoć, zatłuszczenia powierzchni, ciśnienie sprężonego powietrza).

E-grit jest nowoczesnym, ekologicznym ścierniwem wytwarzanym w procesie kruszenia specjalnie przygotowanego szkła. Jego wyjątkowe właściwości pozwalają na zastosowanie go w specjalistycznych pracach jak oczyszczanie zbiorników przemysłowych w przemyśle spożywczym oraz usuwanie zbędnych osadów w urządzeniach przemysłu rafineryjnego.

Szerokie możliwości wykorzystania zawdzięcza on swojej czystości oraz brakowi iskrzenia podczas obróbki powierzchni metalowych. Nowoczesne metody przygotowania powierzchni wymagają wysoce skutecznych materiałów ściernych. Nasz produkt jest medium niszowym, przewidzianym do szczególnych zastosowań, a brak negatywnego wpływu na środowisko jest jego szczególną zaletą, zwłaszcza, jeśli chodzi o jego zastosowanie w przestrzeni otwartej.

Jego walory pozwoliły znaleźć mu zastosowanie w procesach medycznych takich jak przygotowanie odlewów narzędzi lekarskich, czy jako materiał do oczyszczania protez dentystycznych. Pomimo specjalistycznych funkcji, E-grit jest używany w sytuacjach bardziej zwyczajnych jak matowienie powierzchni pod malowanie, czy satynowanie konstrukcji w celu usunięcia przebarwień spawalniczych.

W odlewniach dzięki wykorzystaniu granulatu w oczyszczaniu odlewów unika się zanieczyszczeń, ale również wtrąceń obcych cząsteczek, pogarszających jakość wytwarzanych produktów. Stosowanie naszego produktu pozwala uzyskać bardzo wysoką powtarzalność uzyskiwanych efektów. Jego szerokie właściwości i efektywność została również doceniona przez firmy zajmujące się przygotowaniem powierzchnistali kwasoodpornych, aluminium, metali nieżelaznych, a także szkła, porcelany, czy tworzyw sztucznych.

Niskie frakcje mają swoje zastosowanie tam, gdzie pożądane jest mniej agresywne chropowacenie powierzchni a bardziej, o wyczyszczenie detali bez uszkodzenia ich struktury. Dlatego też E-grit stosowany jest często do matowania, satynowania, lub wygładzania. Własności te powodują, że podczas obróbki zachowane są ściśle określone tolerancje, a dzięki małemu ciężarowi właściwemu obróbce mogą być poddane wyroby precyzyjne – (cienkie, kruche).

Pozytywną cechą wyrobu firmy Rominex jest jego chemiczna obojętność, a także bardzo niewielki stopień ścierania erozyjnego powierzchni obrabianej, dlatego też E-grit znalazł wielu nabywców wśród zakładów prowadzących bardzo specjalistyczną i precyzyjną obróbkę dla przemysłu lotniczego i motoryzacyjnego, natomiast branżach artystycznych doceniły go osoby pokrywające powierzchnie dla uzyskania niejednolitego odbicia światła.

E-grit ze względu na swoją obojętność chemiczną jest szczególnie zalecany w procesie obróbki stali szlachetnych oraz stopów metali lekkich, które łatwo ulegają zanieczyszczeniu żelazem (nie powoduje wtrąceń metalicznych). Dzięki tym cechom eliminuje on stosowanie środków chemicznych w procesach oczyszczenia, a jego stosowanie dodatkowo wywołuje powierzchniowe naprężenia ściskające, co opóźnia powstawanie korozji naprężeniowej i pęknięć. W aspekcie ochrony zdrowia nie występuje żadne zagrożenie krzemicą, a wartości graniczne zawartości krzemu i elementów toksycznych są w normie.

E-grit jest pozbawiony szkodliwego dla zdrowia ołowiu, który wchłania się przez drogi oddechowe (pary i pyły) i wiąże się z niektórymi enzymami i powodując uszkodzenie krwinek czerwonych oraz ośrodkowego układu nerwowego.

Podsumowując E-grit, to ekologiczne, niemetalowe ścierniwo ostrokrawędziowe wytwarzane w wyniku kruszenia szkła, a jego trwałość pozwala na kilkakrotne użycie.

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!