• Frakcje Duże
 • Frakcje Małe

Granulat Szklany do Czyszczenia Powierzchni

 • usuwają większe i cięższe zanieczyszczenia z powierzchni
 • powodują mniej uderzeń powierzchni na kg
 • poziom uderzania jest intensywniejszy
 • nie docierają do bardzo małych powierzchni
 • przy takiej samej intensywności obróbki efekt wykończenia jest bardziej błyszczący (perlisty)

Granulat Szklany do Czyszczenia Powierzchni

 • usuwają małe i lekkie zanieczyszczenia z powierzchni
 • powodują więcej uderzeń powierzchni na kg
 • poziom uderzania jest mniej intensywny
 • docierają do małych powierzchni
 • przy tej samej intensywności obróbki efekt wykończenia jest bardziej matowy

Główne zastosowania ścierniwa E-grit

Obróbka Stali

Obróbka stali nierdzewnych, szlachetnych oraz stopów metali lekkich, łatwo ulegających zanieczyszczeniu żelazem.

Przygotowanie Powierzchni

Przygotowywanie powierzchni do dalszej obróbki antykorozyjnej, zastępując działania chemiczne.

Matowanie

Matowanie stali szlachetnej, chromowej, szkła technicznego i gospodarczego.

Obróbka strumieniowa

Upiększająca bądź oczyszczająca materiałów jak: metale lekkie, tworzywa sztuczne, plastiki, drewno, szkło, cegła, beton.

Dekoracje

Wykorzystywany w procesie produkcji choinek sztucznych i ozdób choinkowych.

Oczyszczanie Karoserii

Oczyszczanie skorodowanych elementów karoserii samochodowych.

Konstrukcje Stalowe

Oczyszczanie konstrukcji stalowych.

Czyszczenie Graffiti

Usuwanie graffiti z powierzchni betonowych i tynków (bardzo dobre efekty).

Renowacja Fasad

Renowacja fasad na budynkach, murach (również klinkierowych) i innych obiektach.

Porcelana

Matowanie dekoracyjne powierzchni porcelany (wysoka powtarzalność uzyskiwanych efektów).

Wyroby Precyzyjne

Oczyszczanie wyrobów precyzyjnych, miękkich i kruchych.

Zdobienie Szkła

Matowanie szkła (wysoka powtarzalność uzyskiwanych efektów).

Narzędzia Ścierne

W produkcji narzędzi ściernych.

Ceramika

W produkcji ceramiki szlachetnej i elektrotechnicznej.

Renowacje Statków

Renowacja kadłubów statków, przygotowywanie powierzchni do malowania.

Protetyka

Obróbka odlewów, obróbka narzędzi lekarskich.

Czyszczenie powierzchni E-grit winno być poprzedzone fazą testową, w której dopasowana zostanie frakcja produktu, gdyż bardzo wiele czynników zewnętrznych może mieć wpływ na efekt końcowy procesu czyszczenia (wilgoć, zatłuszczenia powierzchni, ciśnienie sprężonego powietrza).

E-grit – najlepszy do czyszczenia różnego rodzaju powierzchni

E-grit to nowoczesne, ekologiczne ścierniwo wytwarzane w procesie kruszenia specjalnie przygotowanego szkła. Jego wyjątkowe właściwości pozwalają na zastosowanie go w bardzo wielu specjalistycznych pracach obejmujących czyszczenie, matowienie i usuwanie osadów, sprawiając, że z powodzeniem może ono być używane jako alternatywa do piaskowania.

Nasz produkt zawdzięcza szerokie możliwości wykorzystania swojej czystości oraz brakowi iskrzenia podczas obróbki powierzchni metalowych. Ponadto E-grit wykazuje się rewelacyjną skutecznością oraz brakiem negatywnego wpływu na środowisko co sprawia, że może być stosowany także na przestrzeniach otwartych. To unikalny, niszowy produkt do szczególnych zastosowań, umożliwiający m.in. czyszczenie aluminium i stali.

Piaskowanie szkłem – szkiełkowanie E-gritem

E-grit, granulat do szkiełkowania o unikalnych walorach, znajduje zastosowanie m.in. w procesach medycznych takich jak przygotowanie odlewów narzędzi lekarskich czy jako materiał do oczyszczania protez dentystycznych. Czyszczenie granulatem szklanym jest wykorzystywane także w bardzo wielu innych, prostszych pracach jak matowienie powierzchni pod malowanie czy satynowanie konstrukcji w celu usunięcia przebarwień spawalniczych.

Granulat szklany E-grit umożliwia uniknięcie zanieczyszczeń oraz wtrąceń obcych cząsteczek w oczyszczaniu odlewów w przemyśle metalowym, co wpływa na poprawienie jakości wyrobów. Zaletą korzystania z metody szkiełkowania za pomocą E-grit jest też bardzo wysoka powtarzalność uzyskiwanych efektów. Dzięki swojej efektywności został on doceniony m.in. przez firmy zajmujące się przygotowaniem powierzchni stali kwasoodpornych, aluminium, metali nieżelaznych, a także szkła, porcelany, czy tworzyw sztucznych.

Czym zastąpić piasek do piaskowania? E-grit – najlepsze ścierniwo do metalu

Czym piaskować? Czy warto wykorzystać granulat szklany do piaskowania? E-grit ze względu na swoją obojętność chemiczną jest szczególnie zalecany w procesie obróbki stali szlachetnych oraz stopów metali lekkich, które łatwo ulegają zanieczyszczeniu żelazem, nie powoduje bowiem wtrąceń metalicznych. Dzięki tym cechom nie występuje konieczność stosowania środków chemicznych w procesach oczyszczenia. Ponadto ścierniwo szklane wywołuje powierzchniowe naprężenia ściskające, co opóźnia powstawanie korozji naprężeniowej i pęknięć. Wysoką skuteczność wykazuje również usuwanie rdzy szkłem, dzięki czemu możliwa jest np. renowacja pojazdów granulatem szklanym.

Niskie frakcje mają swoje zastosowanie tam, gdzie pożądane jest mniej agresywne chropowacenie powierzchni, a celem nadrzędnym jest uzyskanie efektu wyczyszczenia detali bez uszkodzenia ich struktury. Dlatego też E-grit stosowany jest często do matowienia, satynowania lub wygładzania. Własności granulatu szklanego powodują, że podczas obróbki zachowane są ściśle określone tolerancje, a dzięki małemu ciężarowi właściwemu mogą być jej poddane także wyroby precyzyjne (cienkie, kruche).

Warto pamiętać jednak, że czyszczenie powierzchni E-grit winno być poprzedzone fazą testową, w której dopasowana zostanie frakcja produktu, gdyż bardzo wiele czynników zewnętrznych może mieć wpływ na efekt końcowy procesu czyszczenia (wilgoć, zatłuszczenia powierzchni, ciśnienie sprężonego powietrza).

Szkiełkowanie czy piaskowanie? Właściwości granulatu szklanego E-grit

Wyrób firmy Rominex ceniony jest ze względu na swoją chemiczną obojętność, a także bardzo niewielki stopień ścierania erozyjnego powierzchni obrabianej. Dlatego też E-grit znalazł wielu nabywców wśród zakładów prowadzących bardzo specjalistyczną i precyzyjną obróbkę dla przemysłu lotniczego i motoryzacyjnego. Ponadto znajduje on również uznanie wśród osób zajmujących się różnego rodzaju pracą artystyczną (rzeźba, ceramika, porcelana, obróbka szkła itd.)

W aspekcie ochrony zdrowia nie występuje żadne zagrożenie krzemicą, a wartości graniczne zawartości krzemu i elementów toksycznych są w normie.

E-grit jest pozbawiony szkodliwego dla zdrowia ołowiu, który wchłania się przez drogi oddechowe (pary i pyły) i wiąże się z niektórymi enzymami i powodując uszkodzenie krwinek czerwonych oraz ośrodkowego układu nerwowego.

E-grit to ekologiczne, niemetalowe ścierniwo ostrokrawędziowe wytwarzane w wyniku kruszenia szkła, a jego trwałość pozwala na kilkukrotne użycie. Liczne zalety sprawiają zaś, że jest to niezwykle wszechstronny i skuteczny produkt, który z powodzeniem może zastąpić tradycyjne ścierniwa w procesie piaskowania.

 

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!